پیکرتراشی, خدمات

براکیوپلاستی ( لیفت بازو )

براکیوپلاستی

به عمل لیفت بازو ، براکیوپلاستی گویند. این عمل جراحی به منظور تغییر شکل و بهبود ظاهر دستها و قسمت های متصل به قفسه سینه انجام میشود.

علائمی که در انسان نشان دهنده نیازفرد به براکیوپلاستی است :

۱– ناراحتی در زندگی روز مره :

پوست شل و افتاده بازوها حرکات عادی روزانه (که با تحرک بازوها همراه است) را مختل می کند.

زمانی که این اتفاق در هر تحرک ساده ای رخ دهد هم از لحاظ فیزیکی و هم از لحاظ روحی تنش زا خواهد بود و اعتماد به نفس فرد کاهش می یابد.

۲- ظاهر زیباتر  برای بازوها:

زمانی که شما پوستی شل و افتاده در ناحیه بازوهایتان داشته باشید پوشیدن لباس های آستین کوتاه برایتان به یک چالش بزرگ تبدیل خواهد شد.

۳-  کاهش وزن :

زمانی که بعضی روش ها( مثل ورزش و رژیم غذایی)  حجم زیادی از توده های چربی را در بدنتان از بین می برد معمولا با افتادگی پوست مخصوصا در ناحیه بازوها مواجه می شوید.

طریقه انجام براکیوپلاستی

این عمل معمولا با  بیهوشی عمومی  شروع می شود ، در ابتدا پوست بازو با دقت برش داده میشود که معمولا این برش تا زیر بغل ادامه پیدا میکند، سپس بافت های نگه دارنده تقویت شده و توسط بخیه پوست بیمار جمع می شود.

دوره نقاهت براکیوپلاستی

در چند روز اول از بالا بردن دستها بیشتر از شانه ممانعت کنید ، حرکات فیزیکی را به حد اقل رسانده و پوست دستتان را در حالت کشیده شدن قرار ندهید . ورزش کردن  و تمرینات بدنسازی بعد از دو هفته  فقط با اجازه مستقیم دکتر امکان پذیر خواهد بود .

گالری تصاویر

سوالات متداول

آیا ترشح بعد از عمل لیپوماتیک طبیعی است؟

بعد از جراحی فرد با مقداری خونابه همراه خواهد بود که از محل جراحی ترشح می‌شود، میزان این ترشحات به محل عمل و حجم چربی تخلیه شده بستگی دارد.

آیا لیپوماتیک مانع بارداری می‌شود؟

خیر و این جراحی برای خانم‌های جوان و مجرد نیز مانعی نخواهد داشت.

پوشیدن گن‌های ویژه تخلیه چربی توصیه می‌شود؟

برای تخلیه مایعات از محل‌های برش و جلوگیری از تورم پس از تخلیه چربی می‌بایست گن‌های ویژه‌ای را متناسب با سایز بیمار تجویز نمود تا بلافاصله پس از پانسمان بر تن وی پوشیده شود. با آغاز روز بعد از جراحی بیمار می‌تواند گن را فقط روزانه برای رفتن به حمام بیرون آورده، گن را شسته و پس از خشک شدن مجدداً بپوشد و پوشیدن مداوم گن را باید تا 24 ساعت بعد از اینکه تخلیه مایعات کاملاً متوقف شد، ادامه دهد.

خطرات لیپوماتیک کدامند؟

لیپوماتیک همانند سایر جراحی‌ها بدون خطرات و عوارض جانبی نیست. اما به دلیل این که بدون بیهوشی عمومی انجام می‌شود خطرات آن به نسبت کمتر است. توزیع نامنظم چربی و شل شدن پوست از بزرگترین عوارض جانبی چنین روشی است. لازم به ذکر است که هر دو عارضه فوق بعد از مدتی توسط جراح قابل درمان است.

آیا لیپوماتیک باعث اختلال قاعدگی می‌شود؟

احتمال این مشکل وجود دارد اما بسیار به ندرت.

چند روز پس از انجام عمل لیپوماتیک می‌توان فعالیت‌های بدنی مانند ورزش و پیاده روی انجام داد؟

چند روز اول بهتر است بیمار استراحت کند اما پس از آن پیاده روی بعد از عمل مانعی ندارد اما حدودا یک هفته باید از انجام فعالیت‌های بدنی شدید که باعث افزایش ضربان قلب و فشار خون می‌شوند پرهیز کرد. راه رفتن می‌تواند در تخلیه خونابه‌ها و کاهش تورمات تاثیر داشته باشد زیرا خوابیدن و استراحت مطلق دوران نقاهت را طولانی‌تر می‌کند.

درخواست مشاوره

فهرست
راهنمایی لازم داری ؟ با من چت کن