جراحی زیبایی, خدمات

تزریق فیلر

کاشت مو به روش PRP

PRP  روش درمانی بدون جراحی برای کسانی است که نیاز به تحریک رشد موهای خود  دارند. خون انسان دارای سلول های بنیادی مزانشیمی است . این سلول ها فاکتورهای حیاتی دارند که می توانند باعث رشد و تولید دوباره فولیکول های مو شوند. از 1987 از این سلول ها در روش ایمن و کاربردی PRP استفاده می شود. در گذشته از روش PRP برای درمان بافت های آسیب دیده مثل استخوان ها ، جراحی های دهان، جراحی مغز و اعصاب و مفاصل استفاده می شد ولی امروزه این روش به جراحی پلاستیک و زیبایی و درمان های ورزشی راه پیدا کرده است.

 

مزیت های استفاده از روش پی آر پی :

–        از خون خود فرد استفاده می شود و همین امر باعث جلوگیری از ابتلا به ایدز و هپاتیت و … می گردد.

–        باعث افزایش خون رسانی به قسمت وسط سر می شود.

–        جلوگیری از ریزش مو

–        در یک جلسه انجام میشود

روش PRP فرآیندی سه مرحله‌ای ۶-۴ هفته‌ای است

مرحله ۱خون شما معمولا از بازو کشیده می‌شود و داخل سانتریفیوژ قرار داده می‌شود (دستگاهی که به سرعت ذرات جامد را از مایع جدا می‌کند).

مرحله ۲پس از گذشت ده دقیقه، خون به سه مرحله تقسیم خواهد شد:

  • پلاسمای حاوی پلاکت کم
  • پلاسمای غنی از پلاکت
  • سلول‌های قرمز خون

مرحله ۳پلاسمای غنی از پلاکت به داخل یک سرنگ تزریق‌ شده و سپس به قسمت‌هایی از پوست سر که به افزایش رشد مو نیاز دارند تزریق می‌شود.

این روش به کسانی توصیه می­شود که یا دچار ریزش بی ­رویۀ مو هستند و یا دوست دارند موهایی پرپشت داشته باشند.

مراقبت­های پس از  PRP

فرد  بعد از انجام دادن PRP باید مراقبت­های زیر را انجام دهد:

  1. تا سه روز پس از PRP استفاده کردن از مواد شیمیایی روی سر و همچنین استفاده از سشوار ممنوع است.
  2. بیمار باید تمام توصیه ­ها و دستورات پزشک متخصص خود را با دقت اجرا و رعایت کند.

 

گالری تصاویر

سوالات متداول

چرا بیشتر متخصصین روش لیپوماتیک را به لیپوساکشن‌های معمولی ترجیح می‌دهند؟

1 - بدون درد بودن است. از آن جایی که برخی از بیماران در طول درمان احساس قلقلک می‌کنند این روش به تیکل لیپو یا همان لیپوساکشن قلقلکی معروف است. 2- خیلی سریع انجام می‌شود. ایده جراحی به خودی خود می‌تواند دلهره آور باشد اما هنگامی که زمان آن کوتاه می‌شود طبیعتا موجب ترس و دلهره کمتری خواهد شد. 3- سالم و بودن خطر بودن لیپوماتیک . سلامت روش درمانی از مهمترین ویژگی این روش است. 4- دوره بهبودی کوتاهی دارد. این روش برای افرادی که فعال هستند و عادتی به استراحت طولانی ندارند مناسب است.

کدام نواحی بدن با لیپوماتیک درمان می‌شوند؟

لیپوماتیک در بسیاری از نواحی بدن قابل اجرا است. نواحی نظیر: 1. بالای بازوها 2. چانه 3. داخل ران ها 4. بیرون ران 5. شکم 6. قفسه سینه

چه کسانی موارد مناسب لیپوماتیک هستند؟

افرادی که دوست دارند از طریق روشی سالم بدن خود را سفت و کشیده کنند مارد مناسب چنین درمانی هستند.

نتایج لیپوماتیک به چه صورت خواهد بود؟

نتایج حاصل از جراحی لیپوماتیک در بین افراد متفاوت است. اما به‌طور کل بیمار می‌تواند خیلی زود شاهد نتایج باشد. بعد از عمل لیپوماتیک بیمار می‌تواند بدنی لاغر و کشیده داشته باشد. با وجود این که برخی از بیماران زودتر از 1 ماه می‌توانند نتایج حاصل از عمل را ببینند اما بیشتر بیماران نتایج نهایی را اغلب ظرف چند ماه بعد از جراحی مشاهده می‌کنند.

آیا لیپوماتیک دارای تائیدیه FDA است؟

سازمان غذا و داروی جهان موسوم به FDA لیپوماتیک را به عنوان جدیدترین تکنیک حذف چربی‌ و پیکرتراشی بدن تایید کرده‌است. این تکنولوژی پیشرفته که در اروپا توسعه یافته درحقیقت جهت بهبود لیپوساکشن طراحی گردیده است. راحتی و سلامت بیمار و همچنین تمایز بالینی این روش توسط هزاران پزشک در سراسر دنیا تایید شده است.

درخواست مشاوره

فهرست
راهنمایی لازم داری ؟ با من چت کن