تزریق زیبایی, خدمات

تزریق چربی صورت

 • از محبوب ترین و تاثیرگذارترین جراحی های زیبایی ،تزریق چربی به صورت است.
 • در این روش بدون افزایش وزن می توان صورت پرتر و زیباتری داشت.
 • یکی از علت های اصلی پیری و چین و چروک های پوستی کم شدن چربی پوست است که به دنبال این اتفاق، مشکلاتی از قبیل ایجاد شدن خط خنده، خط اشک،خط اخم، چین و چروک در نواحی از جمله روی پلک ها، اطراف چشم، گونه و شقیقه ها رخ می دهد. اما تا زمانی که این چروک ها عمیق نشده باشند، می توان در برخی از نواحی با کمک بوتاکس این مشکل را تا حدودی برطرف کرد اما زمانی که چروک ها عمیق می شوند دیگر از بوتاکس کار چندانی برنمی آید و باید به تزریق فیلرها رو آورد که بهترین پرکننده، تزریق چربی است؛ چرا که در این روش بافت چربی از قسمتی از بدن خود فرد برداشته شده و به قسمت دیگری از بدن پیوند زده می شود .
 • امروزه این جراحی در بین زنان و مردان محبوبیت ویژه ای پیدا کرده است.
 • برای تزریق چربی به صورت از نقاط دیگر بدن چربی گرفته می شود. چربی نوعی فیلر یا حجم دهنده طبیعی است که کاربرد های زیادی در طب و زیبایی دارد .شایعترین قسمت های صورت که می توان تحت جراحی چربی قرار گیرند شامل گونه ها ، لب ها ، خط خنده ، زیر چشم ، چانه ، پلک و … می باشد.
 • – تزریق چربی برای زاویه سازی صورت ، ایجاد تناسب بین اجزای صورت ، رفع گودی قسمت هایی مانند زیر چشم ، پرتر شدن لب های باریک ، افزایش حجم گونه ها و زیباتر بنظر رسیدن بینی انجام می شود.
 • در واقع در تزریق چربی پیوند سلولهای چربی که زنده هستند به صورت پیوند زده می شود که بعد از مدتی بافت پیونذی و رگهای خونی اطراف آنرا گرفته و سلول‌های چربی جزئی از بافت بدن می شوند.
 • مهارت متخصص و ظرافت کار تاثیر بسیار زیادی در نتیجه عمل دارد.

تزریق چربی در چه مواردی کاربرد دارد ؟

 1. برجسته سازی باسن
 2. بزرگ کردن سینه ها و بازسازی سینه
 3. جوان سازی دست و کاهش ظاهری رگهای زیر پوست
 4. پرکردن جای زخم فرورفته و سوختگی ها
 5. پر کردن نواحی لاغر فرورفته صورت مثل گونه و زیر چشم
 6. برجسته سازی گونه وچانه

علت  پرطرفدارترین بودن تزریق چربی

1- از آنجا که در این فرایند، از سلول‌های چربی خود بدن استفاده می‌شود،خطر واکنش‌های حساسیتی نیز از بین می‌رود و بروز مشکل پس زدگی بسیار کم است پس این روش ایمن‌تر است.

2- چون بدون بیهوشی انجام می شود می تواند یکی از روش های جو انسازی با کمترین عارضه های احتمالی باشد

3- امکان جابجایی و یا حرکت در زیر پوست وجود ندارد.

توجه

 • حداقل دو هفته روی صورت نخوابید.(استفاده از بالش گردنی)
 • حداقل یک ماه هیچ ورزشی سنگین انجام ندهید.روز اول صورت خود را به آرامی و با آب ولرم(بدون صابون) یک مرتبه بشورید و سپس کرم ترمیم کننده بزنید. از روز دوم روزی دو تا سه مرتبه به آرامی با آب ولرم و صابون صورت خود را بشویید و هر چهار ساعت کرم ترمیم کننده را به کل صورت بزنید.
 • برای از بین رفتن ورم در خانه راه بروید و از دو بالش زیر سرتان استفاده کنید.
 • چند روز اول از سیب زمینی استفاده نکنید.(ورم را بیشتر می کند)
 • برای جلوگیری از بروز عفونت، نیاز است زیر نظر پزشک برای مدت چند روز از آنتی بیوتیک استفاده شود.
 • بعد از تزریق چربی نباید چند روز به محل تزریق دست زده شود چرا که ممکن است چربی تکان بخورد.
 • دو روز بعد از تزریق می توانید حمام کنید. بعد از حمام پانسمان ضد آب را برداشته و با گاز استریل و سرم شستشو محل زخم را کاملا تمیز کرده و بعد از آن با پماد آنتی بیوتیک پانسمان کنید.
 • محل زخم برداشت چربی(شکم یا پا) را حتما با پانسمان ضد آب بپوشانید و سپس حمام روید.
 • یک ماه اول به هیچ وجه از لیف برای صورت خود استفاده نکنید.
 • سرنگ چربی های اضافه را حتما داخل فریزر گذاشته و به هیچ وجه آب نشود و هنگام ترمیم داخل یخ آورده شود.
 • ورم بعد از تزریق چربی کاملا طبیعی است و بین سه روز تا دو هفته ممکن است ادامه داشته باشد و بهترین نتیجه را یک ماه بعد از تزریق مشاهده می کنید.
 • توصیه میشود که از وارد کردن فشار زیاد به محل تزریق به مدت ۷ تا۱۰ روز و نیز ازفعالیت سنگین، ورزش شدید و خم شدن تا چند هفته پرهیز کند. به علاوه در سه هفته ی اوّل تزریق از قرار گرفتن طولانی مدت در آفتاب، استفاده از فضاهای گرم (سونای خشک و بخار) و حمام های طولانی مدت شدیدا بپرهیزید.

مناطقی که برای برداشت چربی مناسب اند

تقریبا از چربی زیر پوست هر نقطه ای از بدن میتوان بدین منظوراستفاده کرد ولی نواحی پهلو ها، ران ها، کنار زانو و زیر شکم معمولا چربی مقاومتری دارد. کلا بهترین محل‌هایی که می‌توان چربی را برداشت کرد مناطقی هستند که چربی آنجا با رژیم لاغری کم نمی‌شود .

تعداد دفعات تزریق چربی

در روش قدیمی که دستی انجام میشد جهت ماندگاری تزریق چربی باید 2 الی 4 مرتبه این تزریق تکرار شود ولی  در روش جدید (برداشت چربی با دستگاه بادی جت) به علت برداشت سلول های چربی با فشار آب و بدون آسیب به سلول های چربی جهت ماندگاری فقط یکبار تکرار کافی است .

دوره نقاهت  پس از تزریق چربی

دوره ی نقاهت بین 4 تا 14 روز می باشد که شامل تورم در ناحیه تزریق شده می باشد . احتمال کبودی بسیار اندک می باشد ، گاه تجمع کوچکی از چربی اتفاق می افتد که به سادگی برطرف می گردد. در مجموع عوارض تزریق چربی نسبت به سایر روش ها بسیار اندک می باشد که از عوارض آن میتوان به ورم بعد از عمل و با احتمال بسیار جزیی کبودی در ناحیه تزریق اشاره نمود .

گالری تصاویر

سوالات متداول

چرا بیشتر متخصصین روش لیپوماتیک را به لیپوساکشن‌های معمولی ترجیح می‌دهند؟

1 - بدون درد بودن است. از آن جایی که برخی از بیماران در طول درمان احساس قلقلک می‌کنند این روش به تیکل لیپو یا همان لیپوساکشن قلقلکی معروف است. 2- خیلی سریع انجام می‌شود. ایده جراحی به خودی خود می‌تواند دلهره آور باشد اما هنگامی که زمان آن کوتاه می‌شود طبیعتا موجب ترس و دلهره کمتری خواهد شد. 3- سالم و بودن خطر بودن لیپوماتیک . سلامت روش درمانی از مهمترین ویژگی این روش است. 4- دوره بهبودی کوتاهی دارد. این روش برای افرادی که فعال هستند و عادتی به استراحت طولانی ندارند مناسب است.

کدام نواحی بدن با لیپوماتیک درمان می‌شوند؟

لیپوماتیک در بسیاری از نواحی بدن قابل اجرا است. نواحی نظیر: 1. بالای بازوها 2. چانه 3. داخل ران ها 4. بیرون ران 5. شکم 6. قفسه سینه

چه کسانی موارد مناسب لیپوماتیک هستند؟

افرادی که دوست دارند از طریق روشی سالم بدن خود را سفت و کشیده کنند مارد مناسب چنین درمانی هستند.

نتایج لیپوماتیک به چه صورت خواهد بود؟

نتایج حاصل از جراحی لیپوماتیک در بین افراد متفاوت است. اما به‌طور کل بیمار می‌تواند خیلی زود شاهد نتایج باشد. بعد از عمل لیپوماتیک بیمار می‌تواند بدنی لاغر و کشیده داشته باشد. با وجود این که برخی از بیماران زودتر از 1 ماه می‌توانند نتایج حاصل از عمل را ببینند اما بیشتر بیماران نتایج نهایی را اغلب ظرف چند ماه بعد از جراحی مشاهده می‌کنند.

آیا لیپوماتیک دارای تائیدیه FDA است؟

سازمان غذا و داروی جهان موسوم به FDA لیپوماتیک را به عنوان جدیدترین تکنیک حذف چربی‌ و پیکرتراشی بدن تایید کرده‌است. این تکنولوژی پیشرفته که در اروپا توسعه یافته درحقیقت جهت بهبود لیپوساکشن طراحی گردیده است. راحتی و سلامت بیمار و همچنین تمایز بالینی این روش توسط هزاران پزشک در سراسر دنیا تایید شده است.

درخواست مشاوره

فهرست
راهنمایی لازم داری ؟ با من چت کن