جوان سازی پوست, خدمات

سابریژن

سابسیژن:

فرآیند درمان به روش سابسیژن به این صورت است که پزشک متخصص پوست با استفاده از یک سوزن که به پوست بیمار وارد می کند، به درمان اسکارها می پردازد. سوزن به عقب و جلو حرکت می کند سپس از لبه تیز سوزن برای برش بافت اسکار فیبروتیک استفاده می شود. این برش ها به طور مؤثری اسکار را از بافت پوست جدا می کند. این امر باعث آزاد شدن پوست و بهبود ظاهر اسکار فرو رفته می شود و علاوه بر آن منجر به کلاژن سازی نیز می شود.

پزشک باید در حین انجام عمل سابسیژن در مناطق حساس پوست مانند اطراف چشم و دهان برای جلوگیری از آسیب به اعصاب و عروق صورت بسیار احتیاط کند. برای تکمیل درمان و گرفتن نتایج هرچه بهتر، نیاز است که درمان چند جلسه تکرار شود.

کاربرد سابسیژن:

1 – سابسیژن بر روی جوشگاه های فرو رفته ناشی از آکنه ها تأثیر می گذارد. بر خلاف هیدرودرم ابریژن که با خراشیدن اسکارها، به پوست آسیب می رساند، سابسیژن با ایجاد زخم های زیر پوستی باعث بهبود اسکارها می شود. از جمله دیگر روش ها که برای درمان جوشگاه های ناشی از آکنه به کار برده می شود، استفاده از فیلرها یا پرکننده های پوستی است؛ اما مشکل اینجاست که اثرات این روش موقت هستند.

2 – سابسیژن برای درمان زخم های آکنه، مخصوصا آکنه های فرو رفته استفاده می شود. زخم های آکنه فرو رفته زمانی ایجاد می شوند که رشته های فیبروتیک پوست به سمت پایین بکشند و باعث ایجاد فرورفتگی در سطح پوست شوند. سابسیژن یک سوزن کوچک این رشته های فیبروتیک را برش داده و در نتیجه با آزاد شدن پوست، ظاهرآن بهتر می شود.

 

 

گالری تصاویر

سوالات متداول

آیا ترشح بعد از عمل لیپوماتیک طبیعی است؟

بعد از جراحی فرد با مقداری خونابه همراه خواهد بود که از محل جراحی ترشح می‌شود، میزان این ترشحات به محل عمل و حجم چربی تخلیه شده بستگی دارد.

آیا لیپوماتیک مانع بارداری می‌شود؟

خیر و این جراحی برای خانم‌های جوان و مجرد نیز مانعی نخواهد داشت.

پوشیدن گن‌های ویژه تخلیه چربی توصیه می‌شود؟

برای تخلیه مایعات از محل‌های برش و جلوگیری از تورم پس از تخلیه چربی می‌بایست گن‌های ویژه‌ای را متناسب با سایز بیمار تجویز نمود تا بلافاصله پس از پانسمان بر تن وی پوشیده شود. با آغاز روز بعد از جراحی بیمار می‌تواند گن را فقط روزانه برای رفتن به حمام بیرون آورده، گن را شسته و پس از خشک شدن مجدداً بپوشد و پوشیدن مداوم گن را باید تا 24 ساعت بعد از اینکه تخلیه مایعات کاملاً متوقف شد، ادامه دهد.

خطرات لیپوماتیک کدامند؟

لیپوماتیک همانند سایر جراحی‌ها بدون خطرات و عوارض جانبی نیست. اما به دلیل این که بدون بیهوشی عمومی انجام می‌شود خطرات آن به نسبت کمتر است. توزیع نامنظم چربی و شل شدن پوست از بزرگترین عوارض جانبی چنین روشی است. لازم به ذکر است که هر دو عارضه فوق بعد از مدتی توسط جراح قابل درمان است.

آیا لیپوماتیک باعث اختلال قاعدگی می‌شود؟

احتمال این مشکل وجود دارد اما بسیار به ندرت.

چند روز پس از انجام عمل لیپوماتیک می‌توان فعالیت‌های بدنی مانند ورزش و پیاده روی انجام داد؟

چند روز اول بهتر است بیمار استراحت کند اما پس از آن پیاده روی بعد از عمل مانعی ندارد اما حدودا یک هفته باید از انجام فعالیت‌های بدنی شدید که باعث افزایش ضربان قلب و فشار خون می‌شوند پرهیز کرد. راه رفتن می‌تواند در تخلیه خونابه‌ها و کاهش تورمات تاثیر داشته باشد زیرا خوابیدن و استراحت مطلق دوران نقاهت را طولانی‌تر می‌کند.

درخواست مشاوره

فهرست
راهنمایی لازم داری ؟ با من چت کن