پیکرتراشی, خدمات

لیپوماتیک ران و ساق پا

لیپوماتیک ران پا:

علاوه بر عوامل ژنتیکی افرادی که ساعت های زیادی  در حال نشستن هستند، پس از مدتی چربی های اضافه در ناحیه ران آنها جمع می شود. بسیاری از افراد به دنبال روش های آسانتر هستند تا بتوانند در مدت زمان کوتاهتری قسمت ران پای خود را لاغر کنند. یکی از این روش ها، لیپوماتیک است. با دستگاه لیپوماتیک می توان چربی ها اضافه را برداشت و سایز ران را کاهش داد.

تاثیر لیپوماتیک در زیبایی ران پا

1 اعتماد به نفس را در فرد  افزایش می دهد.

2 –  ران پا یکی از قسمت های مهم بدن می باشد که تناسب آن تاثیر زیادی در زیبایی جسمی و تناسب اندام دارد. در صورتی که این قسمت بیش از اندازه بزرگ باشد، علاوه بر اینکه تناسب اندام را از بین می برد، موجب عرق سوز شدن قسمت بالای پا و مشکلات راه رفتن هم می شود. احساس سنگینی در ناحیه ران پا به شدت نحوه راه رفتن، نشستن و دراز کشیدن را تحت تاثیر قرار می دهد.

3 –     یک مشکل بزرگ دیگر در افرادی که سایز ران پای آن بیش از حد بزرگ و چاق است، خرید شلوار و دامن متناسب است. به صورتی که ممکن است شلوارهای موجود در بازار متناسب با اندازه آنها نباشد. اگر هم باشد، پس از مدتی دو طرف ساق شلوار به دلیل چاق بودن ران پا، به یکدیگر ساییده می شوند. بنابراین پاره شدن شلوار در این افراد به یک دغدغه تبدیل می شود. در این مورد بهترین کاری که می شود کرد، کوچک کردن ران پا می باشد.

نحوه لیپوماتیک ران پا

افرادی که به دلیل بزرگ بودن ران پا قصد دارند تا از روش لیپوماتیک استفاده کنند، باید ابتدا معاینه شوند. در برخی از افراد بزرگ بودن ران پا هیچ ارتباطی با چربی های اضافه ندارد و دلیل بزرگ بودن این ناحیه، قطور بودن استخوان ران است. بنابراین انجام  عمل لیپوماتیک برای این دسته از افراد، توصیه نمی شود.

پس از اینکه پزشک تشخیص دهد که بیمار می تواند از روش لیپوماتیک برای لاغری ران پا استفاده کند، از نظر زیباشناسی آن را به چند ناحیه تقسیم می کند که عبارت است از: خارج ران، داخل ران، جلوی ران و پشت ران. تمامی این قسمت ها می توانند تنها در یک جلسه لاغر شوند. پزشک نیز باید به کار خود مهارت کافی داشته باشد تا پس از اتمام کار، پوست ران هموار و متناسب با نواحی مجاور باشد.

گالری تصاویر

سوالات متداول

چرا بیشتر متخصصین روش لیپوماتیک را به لیپوساکشن‌های معمولی ترجیح می‌دهند؟

1 - بدون درد بودن است. از آن جایی که برخی از بیماران در طول درمان احساس قلقلک می‌کنند این روش به تیکل لیپو یا همان لیپوساکشن قلقلکی معروف است. 2- خیلی سریع انجام می‌شود. ایده جراحی به خودی خود می‌تواند دلهره آور باشد اما هنگامی که زمان آن کوتاه می‌شود طبیعتا موجب ترس و دلهره کمتری خواهد شد. 3- سالم و بودن خطر بودن لیپوماتیک . سلامت روش درمانی از مهمترین ویژگی این روش است. 4- دوره بهبودی کوتاهی دارد. این روش برای افرادی که فعال هستند و عادتی به استراحت طولانی ندارند مناسب است.

کدام نواحی بدن با لیپوماتیک درمان می‌شوند؟

لیپوماتیک در بسیاری از نواحی بدن قابل اجرا است. نواحی نظیر: 1. بالای بازوها 2. چانه 3. داخل ران ها 4. بیرون ران 5. شکم 6. قفسه سینه

چه کسانی موارد مناسب لیپوماتیک هستند؟

افرادی که دوست دارند از طریق روشی سالم بدن خود را سفت و کشیده کنند مارد مناسب چنین درمانی هستند.

نتایج لیپوماتیک به چه صورت خواهد بود؟

نتایج حاصل از جراحی لیپوماتیک در بین افراد متفاوت است. اما به‌طور کل بیمار می‌تواند خیلی زود شاهد نتایج باشد. بعد از عمل لیپوماتیک بیمار می‌تواند بدنی لاغر و کشیده داشته باشد. با وجود این که برخی از بیماران زودتر از 1 ماه می‌توانند نتایج حاصل از عمل را ببینند اما بیشتر بیماران نتایج نهایی را اغلب ظرف چند ماه بعد از جراحی مشاهده می‌کنند.

آیا لیپوماتیک دارای تائیدیه FDA است؟

سازمان غذا و داروی جهان موسوم به FDA لیپوماتیک را به عنوان جدیدترین تکنیک حذف چربی‌ و پیکرتراشی بدن تایید کرده‌است. این تکنولوژی پیشرفته که در اروپا توسعه یافته درحقیقت جهت بهبود لیپوساکشن طراحی گردیده است. راحتی و سلامت بیمار و همچنین تمایز بالینی این روش توسط هزاران پزشک در سراسر دنیا تایید شده است.

آیا این عمل با درد همراه است؟

لرزش و حرکت کانولا باعث مهار درد می‌شود. افرادی که عوارض جانبی ارتعاش را تجربه می کنند معتقدند که لیپوماتیک شبیه ماساژ است. حرکت غیرعادی کانولا موجب می‌شود درحالی که داروی بیهوشی موضعی را وارد بدن می‌کند در بین بافت‌های چربی سر خورده و به‌راحتی و با حداقل درد چربی‌ها را تخلیه کند. کانولا با مانور در فضاهای فیبری و نواحی سفت‌تر موجب بهبود پیکرتراشی، کوتاهی زمان جراحی، کاهش کبودی و بهبود سریع می‌گردد.

مراحل انجام جراحی به چه صورت است؟

لیپوماتیک گرما تولید نمی‌کند و مهمترین ویژگی آن این است که هنگام مواجه شدن با بافت‌های غیرچربی سیستم خاموش می‌شود. انرژی فراصوت در لیپوماتیک که جهت تجزیه بافت‌های چربی به کار می‌رود با حداقل آسیب به بافت چربی و بافت‌های اطراف آن عمل می‌کند. در این روش به‌دلیل این که هیچ آسیبی به بافت سالم وارد نمی‌شود کشیدگی پوست بهتر انجام می‌شود.

قبل از لیپوماتیک چه اقداماتی باید انجام داد؟

قبل از جراحی بهتر است درخصوص مواردی نظیر نواحی درمان، موارد منع مصرف، سوابق بیماری و تحمل درد با پزشک مشاوره کرد.

درخواست مشاوره

فهرست
راهنمایی لازم داری ؟ با من چت کن