جراحی زیبایی, خدمات

پروتز چانه و گونه

پروتز گونه

کاشت پروتز گونه مناسب کسانی است که صورت لاغر ی دارند .

برای اینکارجراح متخصص ایمپلنت گونه را تحت بی حسی موضعی(حالت خواب) در اتاق عمل بیمارستان در محل مورد نظر قرار می دهد که بطور تقریبی به یک ساعت زمان نیاز دارد. جراح ابتدا یک شکاف کوچک داخل لبه بالای گونه یعنی دقیقاً نقطه ای که ایمپلنت در آن قرار است وارد شود، ایجاد می کند و از بخیه برای محکم کردن ایمپلنت به پوست و یک تکیه گاه استفاده می شود. انجام این کار می تواند از جابجایی بعدی پروتز پس از استفاده جلوگیری کند و با ایجاد فشار اضافی به ایمپلنت ورم های احتمالی بعد عمل را حداقل نماید. معمولا از بخیه های جذب شونده در داخل دهان استفاده می کنند و این بخیه ها به قدری در بالای دهان قرار می گیرند که حتی زبان بیمار نیز نمی تواند بخیه ها را احساس کند. در پایان  عمل ، یک پوشش پارچه ای تنگ شبیه ماسک برای پوشاندن صورت بیمار مورد استفاده قرار می گیرد.

این پوشش کمک می کند ورم های ایجاد شده پس از عمل جراحی حداقل شوند و ایمپلنت در محل صحیح خود در سطح استخوان باقی بماند و در بافت نرم صورت شناور نباشد.

مراقبت های بعد از عمل جراحی پروتز گونه

پس از برداشتن تکیه گاه و بخیه های استفاده شده بر روی پروتز گونه،میزان مراقبت به حداقل می رسد. برای تمیز نگه داشتن بخیه ها بهتر است از دهان شویه با آب نمک استفاده شود. به هر حال این بخیه ها به زودی جذب می شوند. عمل جراحی پروتز گونه نتایج فوری برای بیمار به همراه دارد، اما برای فروکش کردن کامل ورم و کبودی ایجاد شده به مقداری زمان نیاز است.

پروتز چانه

این عمل می تواند تناسب چانه را افزایش دهد و توازن آن با سایر اجزای صورت را سبب شود. در برخی موارد  کوچک کردن چانه به تناسب اجزای صورت کمک می کند . معمولاً داشتن چانه ضعیف باعث می شود گردن فرد چاق به نظر برسد. بطوریکه می تواند باعث برجسته و بزرگتر به نظر رسیدن یک بینی عادی شود. ممکن است بزرگ و برجسته کردن چانه با انجام تزریق ژل و تزریق چربی در چانه نیز انجام شود که نسبت به جراحی پروتز چانه، کم تهاجمی تر است.

افراد زیر برای استفاده از جراحی زیبایی چانه مناسبند:

  • اشخاصی که اندازه بینی آنها در صورت برجسته به نظر می رسد.
  • اشخاصی که گردن گوشتی دارند.
  • اشخاصی که چانه عقب رفته ای دارند.
  • اشخاصی که چانه های نوک تیز یا مربعی دارند.

عمل پروتز چانه اغلب به همراه عمل جراحی زیبایی بینی انجام می شود تا به این ترتیب بتوان به بهترین نتایج زیبایی برای فرد دست پیدا کرد. همچنین ممکن است پروتز چانه به همراه حجیم کردن سایز لب های فرد انجام شود تا توازن کلی صورت فرد پس از درمان بهبود یابد.

 

گالری تصاویر

سوالات متداول

آیا ترشح بعد از عمل لیپوماتیک طبیعی است؟

بعد از جراحی فرد با مقداری خونابه همراه خواهد بود که از محل جراحی ترشح می‌شود، میزان این ترشحات به محل عمل و حجم چربی تخلیه شده بستگی دارد.

آیا لیپوماتیک مانع بارداری می‌شود؟

خیر و این جراحی برای خانم‌های جوان و مجرد نیز مانعی نخواهد داشت.

پوشیدن گن‌های ویژه تخلیه چربی توصیه می‌شود؟

برای تخلیه مایعات از محل‌های برش و جلوگیری از تورم پس از تخلیه چربی می‌بایست گن‌های ویژه‌ای را متناسب با سایز بیمار تجویز نمود تا بلافاصله پس از پانسمان بر تن وی پوشیده شود. با آغاز روز بعد از جراحی بیمار می‌تواند گن را فقط روزانه برای رفتن به حمام بیرون آورده، گن را شسته و پس از خشک شدن مجدداً بپوشد و پوشیدن مداوم گن را باید تا 24 ساعت بعد از اینکه تخلیه مایعات کاملاً متوقف شد، ادامه دهد.

خطرات لیپوماتیک کدامند؟

لیپوماتیک همانند سایر جراحی‌ها بدون خطرات و عوارض جانبی نیست. اما به دلیل این که بدون بیهوشی عمومی انجام می‌شود خطرات آن به نسبت کمتر است. توزیع نامنظم چربی و شل شدن پوست از بزرگترین عوارض جانبی چنین روشی است. لازم به ذکر است که هر دو عارضه فوق بعد از مدتی توسط جراح قابل درمان است.

آیا لیپوماتیک باعث اختلال قاعدگی می‌شود؟

احتمال این مشکل وجود دارد اما بسیار به ندرت.

چند روز پس از انجام عمل لیپوماتیک می‌توان فعالیت‌های بدنی مانند ورزش و پیاده روی انجام داد؟

چند روز اول بهتر است بیمار استراحت کند اما پس از آن پیاده روی بعد از عمل مانعی ندارد اما حدودا یک هفته باید از انجام فعالیت‌های بدنی شدید که باعث افزایش ضربان قلب و فشار خون می‌شوند پرهیز کرد. راه رفتن می‌تواند در تخلیه خونابه‌ها و کاهش تورمات تاثیر داشته باشد زیرا خوابیدن و استراحت مطلق دوران نقاهت را طولانی‌تر می‌کند.

درخواست مشاوره

فهرست
راهنمایی لازم داری ؟ با من چت کن