پیکرتراشی, خدمات

ژنیکوماستی ( کوچک کردن سینه مردان )

ژنیکوماستی

به بزرگ  غیر طبیعی  خوش خیم غده های پستانی  مردان  ژنیکوماستی می گویند.

ژنیکوماستی در کودکان معمولا به علت انتقال هورمون های زنانه از مادر به آنها ایجاد می شود ولی در نوجوانان و افراد مسن(که شایع تر است )  ریشه در اختلالات متابولیسمی دارد.

معمولا ژنیکوماستی در  پسران نوجوان به دلیل به هم ریختگی در اوضاع روحی و  حساسیت های ذهنی در آنها ایجاد میشود و در اکثر مواقع در چند سال آینده و با بالا رفتن سنشان به طور کامل از بین می رود.

 

عوامل ایجاد ژنیکوماستی

1 – معمولا اختلالات متابولیسمی باعث ایجاد  ژنیکوماستی میشود.

2 – استفاده از مواد مخدر و سو مصرف قرص هایی که باعث بهم ریخته شدن هورمون های جنسی شود.

3 – عدم تعادل استروژن و آندروژن در پستان (استروژن افزایشته یافته)  .

4 –  دلایل نادر دیگری نیز برای ژنیکوماستی وجود دارد.

تشخیص و درمان ژنیکوماستی

معمولا درمان با حذف عامل ایجاد کننده شروع میشود و در برخی موارد با تجویز دارو همراه خواهد بود اما در بعضی مواقع نیاز به جراحی وجود دارد ، که این مورد فقط با تشخیص پزشک متخصص و معمولا با استفاده از ماموپلاستی کاهنده (برداشتن توده بزرگ شده ) انجام می گیر د.

 

گالری تصاویر

سوالات متداول

چرا بیشتر متخصصین روش لیپوماتیک را به لیپوساکشن‌های معمولی ترجیح می‌دهند؟

1 - بدون درد بودن است. از آن جایی که برخی از بیماران در طول درمان احساس قلقلک می‌کنند این روش به تیکل لیپو یا همان لیپوساکشن قلقلکی معروف است. 2- خیلی سریع انجام می‌شود. ایده جراحی به خودی خود می‌تواند دلهره آور باشد اما هنگامی که زمان آن کوتاه می‌شود طبیعتا موجب ترس و دلهره کمتری خواهد شد. 3- سالم و بودن خطر بودن لیپوماتیک . سلامت روش درمانی از مهمترین ویژگی این روش است. 4- دوره بهبودی کوتاهی دارد. این روش برای افرادی که فعال هستند و عادتی به استراحت طولانی ندارند مناسب است.

کدام نواحی بدن با لیپوماتیک درمان می‌شوند؟

لیپوماتیک در بسیاری از نواحی بدن قابل اجرا است. نواحی نظیر: 1. بالای بازوها 2. چانه 3. داخل ران ها 4. بیرون ران 5. شکم 6. قفسه سینه

چه کسانی موارد مناسب لیپوماتیک هستند؟

افرادی که دوست دارند از طریق روشی سالم بدن خود را سفت و کشیده کنند مارد مناسب چنین درمانی هستند.

نتایج لیپوماتیک به چه صورت خواهد بود؟

نتایج حاصل از جراحی لیپوماتیک در بین افراد متفاوت است. اما به‌طور کل بیمار می‌تواند خیلی زود شاهد نتایج باشد. بعد از عمل لیپوماتیک بیمار می‌تواند بدنی لاغر و کشیده داشته باشد. با وجود این که برخی از بیماران زودتر از 1 ماه می‌توانند نتایج حاصل از عمل را ببینند اما بیشتر بیماران نتایج نهایی را اغلب ظرف چند ماه بعد از جراحی مشاهده می‌کنند.

آیا لیپوماتیک دارای تائیدیه FDA است؟

سازمان غذا و داروی جهان موسوم به FDA لیپوماتیک را به عنوان جدیدترین تکنیک حذف چربی‌ و پیکرتراشی بدن تایید کرده‌است. این تکنولوژی پیشرفته که در اروپا توسعه یافته درحقیقت جهت بهبود لیپوساکشن طراحی گردیده است. راحتی و سلامت بیمار و همچنین تمایز بالینی این روش توسط هزاران پزشک در سراسر دنیا تایید شده است.

آیا این عمل با درد همراه است؟

لرزش و حرکت کانولا باعث مهار درد می‌شود. افرادی که عوارض جانبی ارتعاش را تجربه می کنند معتقدند که لیپوماتیک شبیه ماساژ است. حرکت غیرعادی کانولا موجب می‌شود درحالی که داروی بیهوشی موضعی را وارد بدن می‌کند در بین بافت‌های چربی سر خورده و به‌راحتی و با حداقل درد چربی‌ها را تخلیه کند. کانولا با مانور در فضاهای فیبری و نواحی سفت‌تر موجب بهبود پیکرتراشی، کوتاهی زمان جراحی، کاهش کبودی و بهبود سریع می‌گردد.

درخواست مشاوره

فهرست
راهنمایی لازم داری ؟ با من چت کن