پیکرتراشی, خدمات

LPG

چاقی موضعی یا تجمع بافت چربی به صورت موضعی (سلولیت)یکی از مشکلات رایج (بویژه در خانم ها )می باشد. رژیم غذایی به همراه فعالیت بدنی مناسب برای افرادی که نیاز به لاغری موضعی دارند، توصیه می گردد. ولی تجربیات و مطالعات نشان داده اند که لاغری موضعی با رژیم غذایی و ورزش به تنهایی موثر نیست. روشهای مختلفی در کنار رژیم و ورزش در دنیا استفاده می گردد. LPG  یکی از روشهای جدید برای درمان سلولیت است.

لاغری موضعی که به LPG هم معروف است به کمک دستگاهی به نام LPG  انجام می شود.

سازنده دستگاه لاغری موضعی LPG شخصی بنام Louis Paul Guitay است. لوئیس  بدنبال یک تصادف شدید، آسیب پوست و ماهیچه زیادی پیدا کرد بطوریکه  تحت درمان ماساژ روزانه قرار گرفت. خوشبختانه درمان موثر واقع شد ولی در طی درمان او سختی بسیاری را متحمل شد. به همین دلیل بعنوان یک مهندس به فکر ساخت دستگاهی افتاد که ماساژ پوست را بطور خودکار انجام دهد. بدین ترتیب در سال ۱۹۸۰ موفق به ساخت دستگاهی به اسم  Endermologie گردید که بعدها معروف به LPG شد.

درواقع سیستم چرخش که با مکش ترکیب شده است درمان سلولیت را سبب می شود. این تحریک مکانیکی تکرار شونده متابولیسم سلول های چربی را مجدداً فعال می سازد، تجمع سلول های چربی شکسته می شود و در نتیجه سلول های چربی حذف می شوند و بدن فرم بهتری پیدا می کند.

بافت سلولیت صافتر می شود و ناهمواری های پوست به میزان قابل توجهی کمتر می گردد و تبادلات مایعات لنف افزایش می یابد. اندرمولوژی به کمک سیستم LPG برای مدت حدودا ۲۰ سال است که در دنیا مورد استفاده قرار می گیرد و روزانه ده ها هزار نفر از مردم در کل دنیا از منافع این شیوه پیشرفته بهره مند می گردند. این دستگاه هوشمند با قابلیت تنظیم و تطبیق با هر نوع بافتی بوده و در قسمت های مختلف بدن با دو مکانیسم لیفت ماساژ و لیپوماساژ نتایج فوق العاده ای به بار آورده است.

ران، باسن، اطراف لگن ، پهلو ، پوست شل و افتاده تمام ناحیه‌های بدن نواحی قابل درمان توسط دستگاه لاغری LPGهستند.

دستگاه لاغری LPGبا استفاده از یک موتور مخصوص باعث ایجاد مکش قابل تنظیم در شدت و فرکانس می شود که با دو غلطک باعث کشیده شدن پوست می شود. ماساژ مکانیکی دستگاه با ایجاد یک فشار مثبت و حرکت کردن بر روی پوست و ایجاد فشار منفی بر لایه های زیرین پوست اثرات خود را بر روی پوست و سلولیت و چربی های زیرین پوست، عضلات، و یا استخوانها و عروق و اعصاب می گذارد، بدون اینکه اثرات سوء بر لایه های فوق بگذارد.

ماساژ با دستگاه لاغری LPG درمانی غیرتهاجمی است که نتیجه آن پس از تنها ۶ جلسه محسوس است، البته در بعضی موارد پیشنهاد می‌شود بیست جلسه درمانی یا بیشتر انجام شود. توصیه می‌شود هر هفته دو یا سه جلسه درمان ۴۵ دقیقه‌ای به صورت یک روز در میان انجام شود.

در ماساژ با دستگاه ال پی جی دستگاه مخصوصی برای سفت کردن پوست شل و افتاده و اصلاح نقص‌های بدن، لاغری و رفع سلولیت به کار برده می‌شود.

دو فن مورد استفاده در دستگاه لاغری LPG

1 – تکنیک رول (گردش):

دو غلطک مستقل در دستگاه LPG در حالیکه حرکت رو به جلو دارند کمک به کشیده شدن پوست می کنند. این روش در درمان بافتهای مختلف از جمله؛ سلولیت، چربی، ورم پوستی، بافت رشته ای در پوست، چسبندگی های پوستی، التهاب های پوستی، پوست های نازک شده و شکننده و حساس، موثر می باشد.

2 – تکنیک بلند کردن (Lift):

با ایجاد پالس های ضربانی کوچک در سر دستگاه باعث ایجاد موجی در بافتهای بدن می شود که نتیجه آن تحریک سیستم ظریف سازی پوست است که با توجه به میزان فرکانس بخش لیفت دستگاه (۴، ۸ ،۱۶ پالس) و قدرت مکش انتخاب شده (که شدت آن قابل تنظیم است) این تحریکات برای زیبایی سازی و اهداف درمانی از جمله پوست نازک و شکننده، ورم بافتی، اسکار پوستی، چین و چروک پوستی، کشیدگی پوست استفاده می شود.

از مزایای  دستگاه لاغری LPG

  • تاثیر ناچیز بر شرایط پوست
  • منعطف‌تر شدن پوست و از بین رفتن چربی‌های مقاوم پس از ۱۲ جلسه (میزان کاهش چربی در این روش به حدود ۷۰ درصد می‌رسد.)
  • کاهش انباشت آب در بدن پس از نخستین جلسه درمان
  • درمانی خوشایند و آرامش‌بخش
  • به ارمغان آوردن زیبایی و تناسب اندام بیشتر
  • صاف شدن فرورفتگی‌های سلولیت پس از ۶ جلسه درمان

گالری تصاویر

سوالات متداول

آیا ترشح بعد از عمل لیپوماتیک طبیعی است؟

بعد از جراحی فرد با مقداری خونابه همراه خواهد بود که از محل جراحی ترشح می‌شود، میزان این ترشحات به محل عمل و حجم چربی تخلیه شده بستگی دارد.

آیا لیپوماتیک مانع بارداری می‌شود؟

خیر و این جراحی برای خانم‌های جوان و مجرد نیز مانعی نخواهد داشت.

پوشیدن گن‌های ویژه تخلیه چربی توصیه می‌شود؟

برای تخلیه مایعات از محل‌های برش و جلوگیری از تورم پس از تخلیه چربی می‌بایست گن‌های ویژه‌ای را متناسب با سایز بیمار تجویز نمود تا بلافاصله پس از پانسمان بر تن وی پوشیده شود. با آغاز روز بعد از جراحی بیمار می‌تواند گن را فقط روزانه برای رفتن به حمام بیرون آورده، گن را شسته و پس از خشک شدن مجدداً بپوشد و پوشیدن مداوم گن را باید تا 24 ساعت بعد از اینکه تخلیه مایعات کاملاً متوقف شد، ادامه دهد.

خطرات لیپوماتیک کدامند؟

لیپوماتیک همانند سایر جراحی‌ها بدون خطرات و عوارض جانبی نیست. اما به دلیل این که بدون بیهوشی عمومی انجام می‌شود خطرات آن به نسبت کمتر است. توزیع نامنظم چربی و شل شدن پوست از بزرگترین عوارض جانبی چنین روشی است. لازم به ذکر است که هر دو عارضه فوق بعد از مدتی توسط جراح قابل درمان است.

آیا لیپوماتیک باعث اختلال قاعدگی می‌شود؟

احتمال این مشکل وجود دارد اما بسیار به ندرت.

چند روز پس از انجام عمل لیپوماتیک می‌توان فعالیت‌های بدنی مانند ورزش و پیاده روی انجام داد؟

چند روز اول بهتر است بیمار استراحت کند اما پس از آن پیاده روی بعد از عمل مانعی ندارد اما حدودا یک هفته باید از انجام فعالیت‌های بدنی شدید که باعث افزایش ضربان قلب و فشار خون می‌شوند پرهیز کرد. راه رفتن می‌تواند در تخلیه خونابه‌ها و کاهش تورمات تاثیر داشته باشد زیرا خوابیدن و استراحت مطلق دوران نقاهت را طولانی‌تر می‌کند.

درخواست مشاوره

فهرست
راهنمایی لازم داری ؟ با من چت کن