سوالات متداول بخش خدمات

چرا بیشتر متخصصین روش لیپوماتیک را به لیپوساکشن‌های معمولی ترجیح می‌دهند؟

1 – بدون درد است. از آن جایی که برخی از بیماران در طول درمان احساس قلقلک می‌کنند این روش به تیکل لیپو یا همان لیپوساکشن قلقلکی معروف است.

2-  خیلی سریع انجام می‌شود. ایده جراحی به خودی خود می‌تواند دلهره آور باشد اما هنگامی که زمان آن کوتاه می‌شود طبیعتا موجب ترس و دلهره کمتری خواهد شد.

3-  سالم و بودن خطر بودن لیپوماتیک . سلامت روش درمانی از مهمترین ویژگی این روش است.

4-  دوره بهبودی کوتاهی دارد. این روش برای افرادی که فعال هستند و عادتی به استراحت طولانی ندارند مناسب است.

کدام نواحی بدن با لیپوماتیک درمان می‌شوند؟

لیپوماتیک در بسیاری از نواحی بدن قابل اجرا است. نواحی نظیر:

  • بالای بازوها
  • چانه
  • داخل ران ها
  • بیرون ران
  • شکم
  • قفسه سینه

چه کسانی موارد مناسب لیپوماتیک هستند؟

افرادی که دوست دارند از طریق روشی سالم بدن خود را سفت و کشیده کنند مارد مناسب چنین درمانی هستند.

نتایج لیپوماتیک به چه صورت خواهد بود؟

نتایج حاصل از جراحی لیپوماتیک در بین افراد متفاوت است. اما به‌طور کل بیمار می‌تواند خیلی زود شاهد نتایج باشد. بعد از عمل لیپوماتیک بیمار می‌تواند بدنی لاغر و کشیده داشته باشد. با وجود این که برخی از بیماران زودتر از 1 ماه می‌توانند نتایج حاصل از عمل را ببینند اما بیشتر بیماران نتایج نهایی را اغلب ظرف چند ماه بعد از جراحی مشاهده می‌کنند.

آیا لیپوماتیک دارای تائیدیه FDA است؟

سازمان غذا و داروی جهان موسوم به FDA لیپوماتیک را به عنوان جدیدترین تکنیک حذف چربی‌ و پیکرتراشی بدن تایید کرده‌است. این تکنولوژی پیشرفته که در اروپا توسعه یافته درحقیقت جهت بهبود لیپوساکشن طراحی گردیده است. راحتی و سلامت بیمار و همچنین تمایز بالینی این روش توسط هزاران پزشک در سراسر دنیا تایید شده است.

آیا این عمل با درد همراه است؟

آیا این عمل با درد همراه است؟

لرزش و حرکت کانولا باعث مهار درد می‌شود. افرادی که عوارض جانبی ارتعاش را تجربه می کنند معتقدند که لیپوماتیک شبیه ماساژ است. حرکت غیرعادی کانولا موجب می‌شود درحالی که داروی بیهوشی موضعی را وارد بدن می‌کند در بین بافت‌های چربی سر خورده و به‌راحتی و با حداقل درد چربی‌ها را تخلیه کند. کانولا با مانور در فضاهای فیبری و نواحی سفت‌تر موجب بهبود پیکرتراشی، کوتاهی زمان جراحی، کاهش کبودی و بهبود سریع می‌گردد.

مراحل انجام جراحی به چه صورت است؟

لیپوماتیک گرما تولید نمی‌کند و مهمترین ویژگی آن این است که هنگام مواجه شدن با بافت‌های غیرچربی سیستم خاموش می‌شود. انرژی فراصوت در لیپوماتیک که جهت تجزیه بافت‌های چربی به کار می‌رود با حداقل آسیب به بافت چربی و بافت‌های اطراف آن عمل می‌کند. در این روش به‌دلیل این که هیچ آسیبی به بافت سالم وارد نمی‌شود کشیدگی پوست بهتر انجام می‌شود.

قبل از لیپوماتیک چه اقداماتی باید انجام داد؟

قبل از جراحی بهتر است درخصوص مواردی نظیر نواحی درمان، موارد منع مصرف، سوابق بیماری و تحمل درد با پزشک مشاوره کرد.

مراحل لیپوماتیک چگونه است؟

جراحی لیپوماتیک یک روش کم تهاجمی است که تقریبا 1 تا 2 ساعت طول می‌کشد. با ایجاد برش‌های بسیار کوچک، مایع بی‌حسی از طریق لوله ای مخصوص(کانولا) ارتعاشی وارد بدن بیمار می گردد. به‌محض بی‌حس شدن بیمار، جراح با کمک کانولای ساکشن مخصوص که جهت تخلیه چربی اندام و پیکرتراشی طراحی شده اقدام به خارج کردن چربی‌ها می‌کند. کانولاهای درمانی در سایزهای مختلف موجود هستند. همین امر موجب شده درمان نواحی که با روش‌های دیگر لیپوساکشن دشوار است با کانولا به راحتی انجام شود
لیپوماتیک معمولا تحت بیهوشی موضعی انجام می‌شود. درصورتی که قرار باشد 5 لیتر چربی و یا بیشتر از بدن بیمار تخلیه شود جراحی باید تحت یهوشی عمومی انجام شود. شروع جراحی با تزریق محلول بی‌حسی انجام می‌شود. سپس کانولا با حرکت 3 بعدی (حرکت در بیش از یک جهت یا مکان) به طور همزمان تمام بافت‌های چربی را تجزیه و از هم متلاشی می کند. با وجود این‌که در لیپوساکشن آکوستیکی ممکن است بیمار کمی احساس درد و ناراحتی کند اما در لیپوماتیک بیمار بیشتر احساس قلقلک می‌کند. همین امر موجب خنده بیمار در طول درمان می‌شود. زمان جراحی بیشتر به میزان چربی که باید تخلیه شود بستگی دارد اما معمولا سریع‌تر از لیپوساکشن‌های قدیمی انجام می‌شود. بعد از جراحی معمولا نیازی به بخیه نیست.

بهبود بعد از به چه صورت است؟

دوره بهبود لیپوماتیک کوتاه است. از آن‌جایی که عموما بدون بیهوشی عمومی انجام می‌شود بیمار می‌تواند بعد از اتمام جراحی بیمارستان را ترک کند. چند روز بعد از جراحی بیمار می‌تواند به فعالیت‌های عادی خود ادامه دهد.

آیا ترشح بعد از عمل لیپوماتیک طبیعی است؟

بعد از جراحی فرد با مقداری خونابه همراه خواهد بود که از محل جراحی ترشح می‌شود، میزان این ترشحات به محل عمل و حجم چربی تخلیه شده بستگی دارد.

آیا لیپوماتیک مانع بارداری می‌شود؟

خیر و این جراحی برای خانم‌های جوان و مجرد نیز مانعی نخواهد داشت.

پوشیدن گن‌های ویژه تخلیه چربی توصیه می‌شود؟

برای تخلیه مایعات از محل‌های برش و جلوگیری از تورم پس از تخلیه چربی می‌بایست گن‌های ویژه‌ای را متناسب با سایز بیمار تجویز نمود تا بلافاصله پس از پانسمان بر تن وی پوشیده شود. با آغاز روز بعد از جراحی بیمار می‌تواند گن را فقط روزانه برای رفتن به حمام بیرون آورده، گن را شسته و پس از خشک شدن مجدداً بپوشد و پوشیدن مداوم گن را باید تا 24 ساعت بعد از اینکه تخلیه مایعات کاملاً متوقف شد، ادامه دهد.

خطرات لیپوماتیک کدامند؟

لیپوماتیک همانند سایر جراحی‌ها بدون خطرات و عوارض جانبی نیست. اما به دلیل این که بدون بیهوشی عمومی انجام می‌شود خطرات آن به نسبت کمتر است. توزیع نامنظم چربی و شل شدن پوست از بزرگترین عوارض جانبی چنین روشی است. لازم به ذکر است که هر دو عارضه فوق بعد از مدتی توسط جراح قابل درمان است.

آیا لیپوماتیک باعث اختلال قاعدگی می‌شود؟

احتمال این مشکل وجود دارد اما بسیار به ندرت.

چند روز پس از انجام عمل لیپوماتیک می‌توان فعالیت‌های بدنی مانند ورزش و پیاده روی انجام داد؟

چند روز اول بهتر است بیمار استراحت کند اما پس از آن پیاده روی بعد از عمل مانعی ندارد اما حدودا یک هفته باید از انجام فعالیت‌های بدنی شدید که باعث افزایش ضربان قلب و فشار خون می‌شوند پرهیز کرد. راه رفتن می‌تواند در تخلیه خونابه‌ها و کاهش تورمات تاثیر داشته باشد زیرا خوابیدن و استراحت مطلق دوران نقاهت را طولانی‌تر می‌کند.

شنا کردن بعد از جراحی مجاز است؟

خیر ،رفتن به استخر و سونا تا بسته شدن کامل سوراخ‌ها ممنوع است.

تورم و کبودی بعد از انجام جراحی تا چه حدی طبیعی است؟

ایجاد تورم و کبودی در روزهای اول طبیعی است و پس از گذشت چند روز از بین می‌روند. اما از آنجایی که بدن در طول این مدت نیز بدن همچنان به کاهش سایز و وزن ادامه می‌دهد نتیجه نهایی ممکن است تا 6 ماه طول بکشد. برای کاهش تورم بهتر است آب کرفس یا آب آناناس مصرف کرد

آیا رعایت رژیم غذایی بعد از لیپوماتیک ضروری است؟

برای بدست آوردن بهترین نتیجه بهتر است از خوردن غذاهای شور و چرب پرهیز کنید. ورزش به داشتن اندام مناسب‌تر بسیار کمک می‌کند. یکی از مهم‌ترین مزایای لیپوماتیک این است که مانع از ایجاد چربی‌های اضافی در طولانی مدت خواهد شد و در صورتی که فرد رژیم غذایی خود را به خوبی رعایت نماید تا پایان عمر دچار چاقی موضعی نخواهد شد.

آیا می‌توانم سفر کنم و یا به سرکار بروم؟ از چه زمانی؟

در هفته دوم می‌توانید سفر کنید و یا فعالیت‌های دیگر را آغاز نمایید.

فهرست
راهنمایی لازم داری ؟ با من چت کن